افت مقبولیت ائتلاف مرکل به رکوردی جدید رسید

نتایج یک نظرسنجی که در روز شنبه منتشر شده حاکی از رکورد جدید افت مقبولیت ائتلاف صدراعظم آلمان بوده که همین عامل فشارها بر دولت ائتلافی آلمان را افزایش داده است.

افت مقبولیت ائتلاف مرکل به رکوردی جدید رسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج نظرسنجی که روز شنبه منتشر شده حاکی از رکوردزنی افت مقبولیت حزب محافظه کار به رهبری آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان است و در مقایسه با گذشته افت بیشتری نسبت به احزاب مخالف پیدا کرده است.

تردید ها درباره دوام ائتلاف احزاب راست و چپ به رهبری مرکل تا سال 2021 به دلیل نابسامانی در درون شرکای حزب دموکرات مسیحی افزایش یافته و بسیاری از کارشناسان احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام طی سال آینده را در حال افزایش می بینند.

نتایج نظرسنجی فورسا نشان می دهد که بلوک محافظه کار تنها 24 درصد آرا را در اختیار دارند که دو درصد کمتر از یک هفته گذشته است.

دموکرات مسیحی ها با 12 درصد در پایین ترین میزان خود باقی مانده اند و بسیاری از اعضای ائتلاف محافظه کار به دنبال ترک دولت و پیوستن به مخالفان هستند.

در مقابل سبزها که در انتخابات مجلس اروپا جایگاه دوم را در اختیار گرفتند با 27 درصد آرا بیشترین میزان مقبولیت را دارا هستند.

در صورتی که ائتلاف مرکل با فروپاشی روبرو شود، آلمان ممکن است با انتخابات زودهنگام یا یک دولت اقلیت یا ائتلاف بزرگی از سه بلوک احزاب روبرو شود.

هر کدام از این سناریوها باعث تسریع خروج مرکل از قدرت خواهد شد. مرکل که 14 سال است صدراعظم آلمان است ریاست حزب دموکرات مسیحی را به آنگرت کرامپ کارنبائور واگذار و اعلام کرده که دیگر به دنبال پست صدراعظمی نیست.

در نظرسنجی فورسا، کرامپ کارنبائور نتوانسته حمایت پرسش شوندگان آلمانی از خود را افزایش دهد و تنها 19 درصد اعلام کرده اند که در صورت برگزاری رای گیری مستقیم از وی حمایت خواهند کرد که 2 درصد پایین تر از هفته پیش است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "افت مقبولیت ائتلاف مرکل به رکوردی جدید رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت مقبولیت ائتلاف مرکل به رکوردی جدید رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید