بارش باران و کاهش دمای بعضی استانها

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش 4 تا 6 درجه ای دمای هوا در استان های واقع در شمال شرق کشور طی امروز و فردا اطلاع داد.

بارش باران و کاهش دمای بعضی استانها

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی طی پنج روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در دامنه های زاگرس مرکزی در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، استان مرکزی دامنه های زاگرس جنوبی در کرمان و در مناطقی از استان های فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: برای بخش هایی از مرکز کشور، شامل استان های اصفهان، قم، شرق یزد و ارتفاعات البرز در تهران و شرق سمنان نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: پنجشنبه در شمال شرق کشور نیز بارش پیش بینی می گردد که رگبار باران در شمال خراسان رضوی، شمال خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان و جنوب سیستان بلوچستان، جنوب شرق کرمان و شمال هرمزگان شدت داشته و آدینه در غرب و جنوب اصفهان چهار محال و بختیاری، جنوب کرمان و سیستان بلوچستان رگبارها شدت خواهد داشت.

وظیفه با اشاره به اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه برای مناطقی از شمال غرب کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می گردد، توضیح داد: دوشنبه از مقدار ناپایداری ها کاسته شده و بارش به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

وی اضافه نمود: امروز برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد. که در شمال سیستان و بلوچستان سبب وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. همچنین بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز آدینه، شرق دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روزهای پنجشنبه و آدینه برای استان های واقع در شمال شرق کشور 4 تا 6 درجه کاهش دما و از شنبه تا دوشنبه حدود 5 تا 8 درجه افزایش دما پیش بینی می گردد. همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوا برای استان های واقع در سواحل دریای خزر حدود 3 تا 5 درجه افزایش خواهد یافت.

وظیفه در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز صاف، در بعد از ظهر نیمه ابری و هنگام شب صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با بیشینه دمای 31 درجه و کمینه دمای 16 درجه سانتی گراد خواهد بود. همچنین هوای پایتخت فردا نیز صاف در بعد از ظهر نیمه ابری و هنگام شب، صاف تا کمی ابری با حداکثر دمای 13 و حداقل دمای 19 درجه پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بارش باران و کاهش دمای بعضی استانها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران و کاهش دمای بعضی استانها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید