ترامپ با مکزیک هم جنگ تجاری به راه انداخت

رئیس جمهور آمریکا فشار بر مکزیک را افزایش داده و از امکان افزایش تعرفه های گمرکی بر تمامی کالاهای وارداتی از مکزیک خبر داده است.

ترامپ با مکزیک هم جنگ تجاری به راه انداخت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دویچه وله، دونالد ترامپ میخواهد با تعرفه های گمرکی به جنگ مهاجرت غیرقانونی از مکزیک به آمریکا برود. رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشته است که از روز دهم ژوئن (20 خرداد)، آمریکا پنج درصد تعرفه بر تمامی کالاهای وارداتی از مکزیک اعمال خواهد نمود.

به گفته دونالد ترامپ تا زمانی که مهاجرت غیرقانونی به آمریکا به وسیله مکزیک متوقف نشود و مکزیک تدابیر مؤثری برای متوقف کردن این جریان نیندیشد، این تعرفه ها تا یکم اکتبر به تدریج افزایش می یابند و پنج برابر می شوند.

دونالد ترامپ معتقد است که رفتار منفعلانه مکزیک، مهاجرت غیرقانونی از این کشور به آمریکا را امکان پذیر نموده است. او می گوید، این رفتار وضعیت اضطراری و تهدیدی فوق العاده برای امنیت ملی و مالی ایالات متحده آمریکا ایجاد می نماید.

وزارت امور خارجه مکزیک در نخستین واکنش به این خبر، اقدام آمریکا را فاجعه آمیز خوانده است. یکی از مقامات این وزارتخانه می گوید: اگر آمریکا واقعا دست به این اقدام بزند، به نظر من ما هم باید به شدت به آن واکنش نشان دهیم.

در ماه های گذشته شمار مهاجران غیرقانونی از مکزیک به آمریکا افزایش یافته است. اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، از بیش از 530 هزار تن مهاجر غیرقانونی در مدت هفت ماه، از اکتبر 2018 تا آوریل 2019 خبر می دهد؛ تقریبا 10 هزار نفر بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته.

دونالد ترامپ تا کنون بارها تهدید به بستن کامل مرز آمریکا و مکزیک نموده است.

در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، ساخت دیوار مرزی با مکزیک، یکی از وعد ه های اصلی رئیس جمهور آمریکا بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ با مکزیک هم جنگ تجاری به راه انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با مکزیک هم جنگ تجاری به راه انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید