تشخیص یک بیماری عصبی با گوشی هوشمند

تهران- خبرنگاران - محققان دانشگاه فنی کوناس واقع در لیتوانی یک برنامه گوشی هوشمند توسعه دادند که قادر است علایم اولیه بیماری هانتینگتون را تشخیص دهد.

تشخیص یک بیماری عصبی با گوشی هوشمند

این برنامه مجموعه ای از آزمون ها را در اختیار کاربر قرار می دهد تا علایم احتمالی بیماری شناسایی شوند. در صورتی که این علایم شناسایی شوند، در این خصوص به کاربر اطلاع رسانی شده و برنامه کاربر را برای تماس با متخصص تشویق می نماید.

بیماری هانتینگتون یک عارضه کمیاب است که در اثر به ارث بردن یک ژن معیوب ایجاد شده و موجب اختلال مغزی پیش رونده ای می شود که در نتیجه آن شخص بیمار دچار مسائل احساسی، حرکات غیر ارادی و از دست دادن قدرت تفکر می شود. در صورتی که یکی از والدین دارای ژن این بیماری باشد، احتمال ابتلای هریک از فرزندان آن ها به این بیماری 50 درصد است.

علایم اولیه هانتینگتون شامل تحریک پذیری، افسردگی، حرکات غیرارادی کوچک، زمانبندی ضعیف و اختلال در یادگیری اطلاعات جدید و تصمیم گیری است. معمولا این علایم در ابتدای امر به سادگی قابل تشخیص نیستند اما این برنامه جدید قادر است آن ها را تشخیص دهد.

محققان در تلاشند قابلیت های این برنامه را توسعه دهند تا برای تشخیص علایم اولیه سایر بیماری های سیستم عصبی نیز قابل استفاده باشد.

علمی **9259**1485

منبع: ایرنا

به "تشخیص یک بیماری عصبی با گوشی هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص یک بیماری عصبی با گوشی هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید