تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است

به گزارش وردپرسی ها، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس در واکنش به اظهارات جدید مدیرکل آژانس بیان کرد: تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است.

تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است

به گزارش وردپرسی ها از فارس، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین و آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به اظهارات جدید رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتی نوشت: تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده در این مورد است. ارائه هرگونه ارزیابی و تحلیل، خارج از ماموریت محوله به آژانس تحت برجام می باشد.

لازم به ذکر است مدیرکل آژانس در مصاحبه ای با اسکای نیوز گفته بود: ایران نباید تهدیدات خود در مورد افزایش غنی سازی و کاهش بازرسی ها را عملی کند، چرا که این اقدامات، انحراف بیشتر ایران از تعهدات خود تحت برجام است

بر این اساس، وی توضیح داد: اگر این اقدامات اجرا شود، ایران بیش از پیش، از تعهداتی که در زمان پیوستن به توافق [هسته ای] پذیرفت، منحرف خواهد شد.

مدیر کل آژانس اتمی افزود: نمی توانم تصور کنم چه کسی پیروز چنین شرایطی خواهد شد. اگر محدودیتی در [تعداد] بازرسان آژانس اتمی در نتیجه این یا هر شرایط دیگری رخ دهد، در کار آنها اخلال ایجاد می شود. ما کاملا شفاف می خواهیم در این خصوص مطلع شویم. ما باید در این خصوص و چیزی که در حال رخ دادن است با جهان کاملا شفاف باشیم. این به خودی خود، به هیچکسی از جمله ایران کمکی نمی کند

لازم به ذکر است این اظهارات گروسی پس از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی ایران تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران مطرح شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید