حمایت معنادار شورای امنیت سازمان ملل از مارتین گریفیتس

شورای امنیت سازمان ملل در بحبوحه اختلافات دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی با مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، حمایت خود را از گریفیتس گفت.

حمایت معنادار شورای امنیت سازمان ملل از مارتین گریفیتس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که رسانه ها از تشدید اختلافات بین دولت مستعفی یمن با مارتین گریفیتس کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن خبر می دهند، شورای امنیت سازمان ملل عصر دوشنبه به وقت نیویورک با انتشار یک بیانیه حمایت خود را از گریفیتس اعلام کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، به دنبال اختلاف کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور دولت مستعفی، شورای امنیت سازمان ملل حمایت خود را از کننده ویژه ابراز داشت.

در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل از همه طرف های یمنی خواسته که با مارتین گریفیتس کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن به گونه سازنده و مستمر تعامل داشته باشند.

این شورا همچنین تلاش های گریفیتس برای اجرایی شدن توافق استکهلم بین طرف های یمنی و پیشبرد راهکار سیاسی به منظور حل بحران این کشور را تحسین کرده است.

در بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت (سازمان ملل) بار دیگر تاکید خود به طرف های (جنگ یمن) برای ادامه اجرای توافق استکهلم شامل پایبندی کامل به آتش بس در الحدیده و نهایی کردن توافقات در زمینه تبادل زندانیان و وضعیت تعز را تکرار می کند.

انتشار این بیانیه و اعلام حمایت شورای امنیت سازمان ملل از گریفیتس در حالی اجرا شده که بنا بر گزارش ها، رئیس جمهور مستعفی یمن به طور آشکارا از این که کننده سازمان ملل رفتار یکسانی با انصارالله و دولت مستقر در ریاض دارد عصبانی است.

شورای موسوم به شورای قانونی همسو با ائتلاف سعودی-اماراتی از دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن خواست تا همکاری با مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل به یمن را متوقف کند.

رسانه ها و محافل سیاسی سعودی-اماراتی از این شورا به عنوان مجلس یمن (وابسته به دولت هادی) یاد می کنند. این شورا با متهم کردن مارتین گریفیتس به زیر پا گذاشتن قطعنامه های سازمان ملل، از دولت منصورهادی خواسته است تا وی را به رعایت این قطعنامه ها وادار کند.

روابط میان گریفیتس و دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی از ماه می گذشته بحرانی شده است. منصورهادی در اواخر ماه می در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از آنچه اقدامات غیر قانونی گریفیتس می خواند انتقاد کرد.

منصور هادی در این نامه صراحتا به بی طرف بودن کننده سازمان ملل اعتراض کرده و نوشته که چرا رفتار کننده سازمان ملل با انصارالله یمن و دولت مستقر در ریاض یکسان است؟ او همچنین از اینکه گریفیتس با انصارالله همچون یک دولت قانونی و همراستای با دولت مستقر در ریاض رفتار می کند، بشدت انتقاد کرده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمایت معنادار شورای امنیت سازمان ملل از مارتین گریفیتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت معنادار شورای امنیت سازمان ملل از مارتین گریفیتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید