خبرنگاران دی ولت: شرایط حساس منطقه انتخاب مجدد ترامپ را با تردید روبرو نموده است

به گزارش وردپرسی ها، تهران- خبرنگاران- نشریه دی ولت آلمان با اشاره به شرایط حساس منطقه و فشارهای داخلی به ترامپ که انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری را با تردید روبرو می نماید، بر لزوم جلوگیری از هرگونه رویارویی نظامی آمریکا با ایران تاکید نمود.

خبرنگاران دی ولت: شرایط حساس منطقه انتخاب مجدد ترامپ را با تردید روبرو نموده است

در گزارشی که در تارنمای دی ولت منتشر شده آمده است: فشارها بر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حال افزایش است و نظرسنجی های داخلی نشان می دهد وی در حال جا ماندن از رقبای دموکراتش است؛ در چنین شرایطی که درگیری نظامی به بهای جان های بسیار و هزینه های میلیاردی می انجامد، ترامپ باید از هرگونه ماجراجویی بپرهیزد.

این نشریه با اشاره به گزارش نیویورک تایمز در خصوص لغو فرمان حمله به ایران 10 دقیقه پیش از انجام آن از سوی ترامپ می افزاید: صرفنظر از صحت یا سقم این موضوع این موضوع نشان می دهد فشارها در کاخ سفید بر روی رئیس جمهوری برای نشان دادن یک واکنش آنی و سریع چقدر زیاد است.

این در حالی است که درست در چنین شرایط بحرانی، وزارت دفاع آمریکا به عنوان تصمیم گیرنده کلیدی فاقد سرپرست است. پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع چند روز پیش از این پست کنار گذاشته شده و مارک اسپر که از سوی ترامپ به عنوان وزیر جدید معرفی شده، هنوز شروع به کار ننموده است.

در غیاب یک وزیر دفاع مصمم اطرافیان ترامپ مانند مایک پمپئو وزیر خارجه نفوذ خود را افزایش داده اند. او و جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ به عنوان تحریک نمایندگان اصلی رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله قاطعانه با ایران شناخته می شوند.

اما ترامپ دلیل محکمی برای مخالفت با جنگ مقابل ایران دارد؛ در داخل آمریکا فشارهای زیادی علیه وی وجود دارد، نظرسنجی ها حاکی از عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات بوده و خطر انتخاب نشدنش به ریاست جمهوری در دوره آینده را جدی تر نموده است.

رسانه های آمریکایی تحلیل می نمایند، جنگی که بولتون می خواهد به راه بیاندازد می تواند به قیمت از دست رفتن ریاست جمهوری برای ترامپ تمام گردد.

این در شرایطی است که در صورت وارد شدن آمریکا به جنگی ناخواسته با ایران، دیگر قدرت ها مانند روسیه و چین و شاید حتی اتحادیه اروپا به طرفداری از ایران برخیزند و این امر کار را برای ایالات متحده دشوارتر می نماید.

دی ولت در ادامه ابراز امیدواری می نماید که ترامپ راستا خود را از افرادی مانند بولتون جدا کند زیرا همانطور که خودش بارها گفته است به دنبال جنگ در منطقه نیست.

ترامپ اخیراً در مصاحبه ای تلویزیونی گفته است آمادگی دارد که با مقامات ارشد ایران از جمله رهبری یا رئیس جمهوری این کشور گفت وگو کند، اما زمینه برای چنین مذاکره ای با توجه به شرایطی که دولت او به وجود آورده مهیا نیست.

وی به وسیله عمان برای ایران پیام فرستاده و برای پاسخ خود مهلت معین نموده اما بلافاصله پاسخش را از تهران دریافت نموده است؛ آمریکا برای مذاکره قابل اعتماد نیست.

در هر حال همانطور که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل می گوید: مذاکره تنها و بهترین راه برای کاهش تنش ها و آرام کردن اوضاع است. به گفته وی سازمان ملل برای یافتن راه چاره با هر دو طرف در تماس است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دی ولت: شرایط حساس منطقه انتخاب مجدد ترامپ را با تردید روبرو نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دی ولت: شرایط حساس منطقه انتخاب مجدد ترامپ را با تردید روبرو نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید