خطیر: شادی بازیکنان بعد از پیروزی مقابل سپاهان بیش از حد بود، تیم ملی هم مشکل زمین تمرین دارد

به گزارش وردپرسی ها، علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت: فشار روانی که در دو سه هفته اخیر به بازیکنان وارد شد، دلیل شادی بیش از حد آنها بعد از رجحان مقابل سپاهان بود.

خطیر: شادی بازیکنان بعد از پیروزی مقابل سپاهان بیش از حد بود، تیم ملی هم مشکل زمین تمرین دارد

به گزارش وردپرسی ها، علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره این موضوع که طرفداران استقلال بعد از دو برد مقابل الهلال و سپاهان مسرور هستند، گفت: خوشبختانه لطف خدا شامل حال استقلال شد. متأسفانه گل سالم استقلال در دقیقه 85 به اشتباه توسط داور مسابقه مردود اعلام شد، آنهم در مسابقه ای که استقلال شایسته برد بود و ما به سه امتیاز آن نیاز داشتیم. باز هم خدا را شکر که در دقیقه 97 گل پیروزی را زدیم و در روزی که شایسته برد بودیم به پیروزی رسیدیم، وگرنه نمی دانیم داور مسابقه چگونه می توانست این موضوع را هضم کند.

وی درباره اینکه اکثر کارشناسان هم معتقد بودند گلی که توسط داور مردود اعلام شد، هیچ اشکالی نداشت، گفت: این مسئله نشان می دهد که ما هر چه زودتر سیستم VAR را باید در فوتبال مان داشته باشیم. الان بازی ها به مراحل حساس خودش نزدیک شده است و اگر داوران بخواهند چنین اشتباهاتی داشته باشند در روند قهرمانی تأثیر می گذارند. باز هم می گویم که خدا را شکر که استقلال در دقیقه 97 گل زد و بازنده و یا با نتیجه تساوی از زمین خارج نشدیم.

خطیر درباره این موضوع که برخی از پیشکسوتان استقلال به شادی های سرانجام بازی بازیکنان انتقاد کردند، توضیح داد: من خودم الان که شرایط آرام شده است، می گویم که شادی یک مقدار بیش از حد بود. شاید فشار روانی که در دو سه هفته اخیر به تیم وارد شد، دلیل شادی بیش از حد بازیکنان بوده است. الان خوشبختانه شرایط تیم عادی است و امیدوارم روند نتایج مسابقات طوری باشد که استقلال یک قهرمانی به طرفدارانش تقدیم کند.

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره این موضوع که بعد از پیروزی مقابل الهلال برای برگشت با مشکلاتی روبرو شدند، مطرح کرد: واقعیت این است که پرواز قطر محدود است و تنها پروازی که وجود دارد پرواز قطری است. یک پرواز عمان ایر هم هست که یک توقف در عمان دارد. متأسفانه یا خوشبختانه به خاطر تخفیف هایی که وجود داشت در این مدت پرواز قطری از ایران بدون مشکل بود، ولی برای برگشت از قطر تا 20 روز آینده همه پروازها پر بود و امکان برگشت برای 45 نفر به تهران یا حتی شهرهای دیگر وجود نداشت و ما مجبور شدیم که یک پرواز را چارتر کنیم. جا دارد از مدیرعامل و رئیس شرکت هواپیمایی زاگرس تشکر کنم که لطف کردند و این پرواز چارتر را در اختیار باشگاه استقلال قرار دادند. بلافاصله بعد از بازی با الهلال قرار شد که تیم با این پرواز چارتر تیم به تهران برگردد. تقریباً یک ساعت قبل از پرواز به ما اطلاع دادند که بحرین مجوز گذر از آسمان شان را نداده است. خوشبختانه اتفاقی نیفتاده بود و ما بعد از اینکه فهمیدیم این رخ داده تیم را به هتل برگردانیم و بازیکنان یک ریکاوری کامل در هتل انجام دادند و فردای آن روز مجوز گرفته شد و تیم برگشت. بازیکنان و کادرفنی هم راضی بودند و مسئله ای هم نبود.

وی در خصوص زمین تمرین استقلال و اینکه از مجموعه انقلاب می توان استفاده کرد، گفت: من یک نکته ای را بگویم که مشکل زمین فقط برای استقلال، پرسپولیس، سایپا و پیکان نیست. اگر یادتان باشد تیم ملی فوتبال ایران هم مشکل زمین داشت. تیم ملی یک تمرین هم در کمپ تیم ملی انجام نداد. این مشکل زیرساخت برای کل فوتبال ایران است. استقلال و پرسپولیس هیچ وقت زمین خوب نداشتند. متأسفانه نمی دانم علت چیست. ما اصلاً زمینی نداریم که بخواهیم کار آماده سازی داشته باشیم. الان مجموعه انقلاب هم برای یک مدت اجاره باشگاه استقلال است. این خانه به دوشی همواره در فوتبال ایران هست. احساس من این است که دولت باید به استقلال و پرسپولیس زمینی بدهد که برای خودشان باشد و آن را آماده نمایند. تنها زمین با کیفیت خوب در تهران ورزشگاه آزادی است. با آن شدت بارانی که در ابتدای نوروز وجود داشت اگر در هر زمینی شما تمرین کنید و آب باران جذب زمین نگردد و تیم تمرین کند، چمن زمین از بین می رود و هیچ مالکی به شما زمین تمرین نمی دهد. شما اگر تمرینات باشگاه پرسپولیس را هم ببینید آنها هم با مشکل روبرو بودند و بازیکنان شان نتوانستند تمرین نمایند. من صحبتی که دارم این است که مشکل زمین تمرین فقط برای استقلال و پرسپولیس نیست و تیم ملی هم مشکل زمین دارد. ما باید یاری کنیم که این مشکل حل گردد و حداقل چیزی که یک باشگاه باید داشته باشد برای این دو باشگاه بزرگ اتفاق بیفتد.

خطیر در سرانجام توضیح داد: احساس می کنم بخشی از این مسائل فشار رسانه هاست، اما باور کنید این مشکل همواره بوده و ما همه کوشش مان را می کنیم تا یک زمین خوب داشته باشیم. احساس می کنم تا وقتی که مالک زمین نباشیم نمی توانیم سرمایه گذاری کنیم. الان کمپ مرحوم حجازی در دست ماست، اما نمی دانیم که مالک آن هستیم یا نه. اصلاً نمی دانیم که می گردد روی آن سرمایه گذاری کنیم. البته با لطف مهندس کریمی، مدیر توسعه و تجهیز اماکن ورزشی زمین چمن مجموعه انقلاب را یک سال اجاره کردیم و قبل از عید هم در قسمت هایی از زمین بذر کاشتیم و امیدوارم که در این وضعیت، آب و هوا هم به ما یاری کند تا این زمین آماده گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خطیر: شادی بازیکنان بعد از پیروزی مقابل سپاهان بیش از حد بود، تیم ملی هم مشکل زمین تمرین دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیر: شادی بازیکنان بعد از پیروزی مقابل سپاهان بیش از حد بود، تیم ملی هم مشکل زمین تمرین دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید