دربی هشتاد و نهم با شرایط خاص و ویژه، رکوردهایی که جابجا می گردد

به گزارش وردپرسی ها، اگر تنها یک بازی فوتبال بتواند رویدادهای بزرگ فوتبالی را تحت الشعاع قرار دهد، بی تردید آن یک بازی، دربی است. دیدار سنتی تیم های استقلال و پرسپولیس که نه آغاز آن با سوت داور است و نه پایانش.

دربی هشتاد و نهم با شرایط خاص و ویژه، رکوردهایی که جابجا می گردد

این دیدار که 88 بار پیش از این بازی تکرار شده، از روزها و بعضاً هفته ها قبل از سوت شروع بازی خارج از مستطیل سبز شروع می گردد و تا ماه ها هم ادامه دارد. بگذریم از اینکه هنوز هستند تعدادی از بازی های گذشته دو تیم که بعد از سال ها هنوز حواشی و اتفاقاتش به اتمام نرسیده و پرونده آنها همچنان باز است.

هشتاد و نهمین دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس را در حالی پیش رو داریم که شرایط جدولی برای این دو تیم در حساس ترین وضعیت قرار گرفته است. سال ها بود این دو تیم همزمان صدر جدولی و مدعی قهرمانی نبودند. این اتفاق بعد از چند سال سال جاری افتاده و سرخابی ها بر سر صدر جدول و از آن بالاتر بر سر قهرمانی جدال می نمایند.

هرچند کورس قهرمانی متشکل از چهار تیم است و به جز سرخابی های تهران، سپاهان و تراکتورسازی هم خود را مدعی می دانند و حتی با کمی فاصله پدیده هم هنوز در صف مدعیان واقع شده است، اما استقلال و پرسپولیس خود را اصلی ترین مدعیان قهرمانی دانسته و بر این باورند که این قهرمانی در گروی پیروزی در این بازی است.

نه استقلال و نه پرسپولیس برای این بازی محروم ندارند و هر دو تیم محدودیتی از این لحاظ ندارند، اما بعضی از بازیکنان دو تیم هفته های اخیر را با مصدومیت سپری نموده اند که این تنها نگرانی برانکو و شفر برای استفاده از همه موجودی شأن در این بازی بزرگ است.

هر دو تیم برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیادی دارند اما ولع و اشتهای آبیها به پیروزی قطعاً بیشتر است چون در صورت پیروزی اتفاقات زیادی برای این تیم خواهد افتاد که مهمترینش رسیدن استقلال به صدر جدول بعد از چیزی در حدود 3 سال است که این اولین صدرنشینی شفر در فوتبال ایران خواهد بود.

این بازی از ساعت 16 امروز و با قضاوت اشکان خورشیدی در استادیوم آزادی شروع می گردد. دربی 89 رکورد دار داشتن بیشترین تعداد داوران معتبر کشور نیز هست.

به جز خورشیدی و تیم داوری اش، دو داور بزرگ دیگر مثل فغانی و سخندان، یاری داوران ویدئویی این بازی هستند و دو داور سرشناس دیگر به اسم محمد حسین زاهدی فر و محمدرضا اکبریان، داوران اضافه این دیدار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دربی هشتاد و نهم با شرایط خاص و ویژه، رکوردهایی که جابجا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دربی هشتاد و نهم با شرایط خاص و ویژه، رکوردهایی که جابجا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید