در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید

وب سایت زیبامون: زمستان کم کم رخت می بندد و بهار با همه زیبایی هایش از راه می رسد، زمین جان تازه ای می گیرد و همه چیزی نو می گردد . با رسیدن سال جدید همه چیز رنگ تازه ای می گیرد و زشتی ها جای خود را به زیبایی ها می دهند . انسان هم با رسیدن سال جدید باید روح و جسم را جان تازه ای ببخشد و عادت های غلط را کنار بگذارد.

در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید

برای استقبال از سال نو تنها خانه تکانی و خرید البسه و چیدن سفره هفت سین کافی نیست بلکه باید جسم و روح تان را نیز همزمان با تغییر فصل عوض کنید و با روحیه عالی به پیشواز سال جدید بروید. تاثیرات تغذیه مناسب بر سلامت جسم و روان

انتقال دادن تمامی عادت های اشتباه، احساسات منفی و روحیه ضعیف به سال نو می تواند برای سلامت روانی شما بسیار مضر باشد به همین دلیل کارشناسان توصیه می نمایند همگام با تغییرات فصل در روحیات خود نیز تغییراتی ایجاد کنید تا بتوانید در سال جدید با سلامت روانی بالاتری به انجام فعالیت های خود بپردازید و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

با خودتان و دیگران مهربان تر باشید

اغلب افراد نسبت به خود انتقاداتی سختگیرانه دارند که در نتیجه آن ازخود تصویر درستی ندارند و دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند، کارشناسان توصیه می نمایند افراد در سال جدید نسبت به خود مهربان تر باشند، انتقاداتی معقول و منطقی تر نسبت به خود داشته باشند، نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی نمایند و بر تقویت موارد قدرت و برطرف کردن موارد ضعف تاکید نمایند.

قدردان نعمت ها باشید

هر روز که از خواب بیدار می شوید روزی جدید و فصلی تازه در زندگی شما است، این یک شعار کلیشه ای نیست بلکه شاکر بودن از نعمت هایی که فرد دارد از جمله سلامت، امنیت، ایمنی، رفاه، خانواده، تغذیه، محل زندگی، تحصیلات و هزاران نعمت دیگر می تواند باعث جذب انرژی های مثبت و افزایش نعمات و احساس خوشبختی در فرد گردد.

اگر در آرزوی حوادث و اتفاقات خوب هستید برای رسیدن به آنها باید تلاش کنید و گام بردارید، ناراحتی و ناسپاس بودن از نعمت ها و تنها مشاهده نیمه خالی لیوان می تواند اتفاقات بد و پس رفت در زندگی را به سوی شما آورد.

دست بخشش و دوستی به سوی دیگران دراز کنید

هیچ چیز بدتر از ادامه دادن یک اختلاف، قهر، جدایی وسوء تفاهم در امسال و انتقال آن به سال نو نیست. اگر با فردی از دوستان دچار اختلاف شده اید، بهترین زمان برای برطرف کردن قهر و جدایی و آشتی است.

احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید

اگر می خواهید سلامت روانی خوبی داشته باشید باید احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید، احساسات خود منفی یا مثبت را در یک دفترچه بنویسید زیرا به این ترتیب آنها از ذهن شما خارج می شوند و می توانید با آرامش بیشتری به نظم و سامان دادن به نظرات خود بپردازید.

اشتراک احساسات خوب در آستانه سال نو می تواند خرید یک هدید هرچند کوچک، ملاقات با دوستان در یک کافی شاپ یا رفتن به رستوران و سینما، یاری برای خانه تکانی و یا حتی خرید یک دسته گل باشد اما در پشت این هدیه احساسات مثبت و گرم شما است که به دوستان و نزدیکانتان هدیه می دهید.

محرک های احساسات غم و ناراحتی را پیدا کنید

هر احساسی چه مثبت و چه منفی در اثر عوامل محرک داخلی یا خارجی به وجود می آید، اگر می خواهید در سال پیش روی احساسات شاد و سلامت روانی خوبی داشته باشید این عوامل را به دقت شناسایی کنید.

عوامل به وجود آورنده احساسات شاد و مثبت را در خود تقویت کنید و برعکس عوامل ایجاد نماینده ناراحتی، استرس و اندوه را در خود از بین ببرید.

شادی را در خود پیدا کنید

مسائل و گرفتاری برای همه افراد در دنیا وجود دارد و شما نمی توانید هیچ فردی در دنیا را پیدا کنید که بدون مشکل یا دردسر باشد مگر اینکه راه های کنترل استرس و ناراحتی و غلبه بر مسائل را آموخته باشد.

کارشناسان توصیه می نمایند افراد مسائل خود را کنترل نمایند یا اگر نمی توانند از دیگران برای برطرف یا کنترل آن یاری بگیرند. از جمله دیگر کارها که به شدت باعث ارتقاء و بهره وری سلامت روان افراد می گردد حفظ شادی و روحیه در افراد است.

در سال جدید شادی را مهمان وجودتان کنید

اگر کاری را درست انجام می دهید یا یک اتفاق خوب اگر برایتان می افتد به خودتان هدید و پاداش بدهید، در پارک قدم بزنید، فیلم، موسیقی یا سریال مورد علاقه خود را گوش دهید، با دوستانتان به مسافرت و گردش بروید، خوراکی دلخواهتان را بخورید و از تماشای مناظر طبیعی لذت ببرید، این کارها به شدت باعث ایجاد حس امیدواری و شادی در شما می گردد.

از وسایل الکترونیکی دور و برتان دور شوید

وسایلی مانند تلفن همراه، تبلت و رایانه این روزها در دنیا مورد استفاده میلیاردها انسان هستند اما یکی از عواملی هستند که باعث افت شدید سلامت روانی در جوامع مختلف شناسایی می شوند.

هر روز برای خود زمانی برای دور بودن از این وسایل را اختصاص دهید و به سایر فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید، به طور مثال خانه و محل کار خود را جمع آوری کنید، با اطرافیانتان به گردش بروید، ورزش کنید، آشپزی کنید یا حتی کتاب مورد علاقه خود را بخوانید و به مغز و روحتان اجازه دهید تا اندکی استراحت کند و به دور از هیاهوی دنیای اطلاعات یک زندگی آرام و بی دغدغه را سپری کند.

با انجام این راهکارها می توانید درسال جدید سلامت روانی بسیار بهتری داشته باشید و نیز کمتر به بیماری های جسمی، افسردگی و اضطراب دچار شوید.

منبع: برترین ها

به "در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید