راز 10 کارآفرین جوان و موفقی که به رویاهایشان رسیدند

خبرنگاران - ترجمه از امیر ابوالمعصوم: آیا تا به حال احساس نموده اید که برای رویا ها و موفقیت دیگران سرمایه گذاری می کنید در حالی که خودتان را نادیده می گیرید؟ شما برای روز ها و ساعاتی که کار می کنید، دستمزد دریافت می کنید، ولی در واقع دارید عمر خود را صرف تحقق آرزو های دیگران می کنید. اگر چنین حسی دارید، باید بدانید که تنها نیستید. بسیاری از مردم در یک چرخه برای تحقق رویا های دیگران به دام افتاده اند و بعضی از افراد سعی نموده اند از این چرخه خارج شوند که ما به آن ها کارآفرین های جوان و موفقی می گوییم، برای تحقق رویا های خود دست به یک اقدام شجاعانه زده اند!

راز 10 کارآفرین جوان و موفقی که به رویاهایشان رسیدند

در حال حاضر کارآفرینی یک روند و راستا جدید را طی می نماید و به سرعت در حال فراگیر شدن است. به نظر می رسد همه آن را انجام می دهند. اگر سرمایه گذاری لازم برای راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشید، چه می کردید؟ آیا شما شجاعت پیروز شدن و تحقق رویا های خود را دارید؟

اگر تصمیم گرفتید که بر ترس های خود غلبه کنید، باید خیلی حساب شده عمل کنید. ترس شما منطقی است و نشانه عدم شایستگی شما نیست. راه اندازی یک کسب و کار کمی سخت است، ولی با کمی مطالعه می گردد به آن مسلط شد و در این راستا قدم گذاشت. تحقیقات و آنالیز های صورت گرفته نشان می دهد که بیش از 90 درصد از مبتدی ها شکست خورده اند. این به این معنی است که در این زمینه همواره گردونه شانس به نفع شما نمی چرخد!

تحلیل و آنالیز زندگی 10 تا از کارآفرین های جوان برتر دنیا، چگونگی رسیدن به پیروزیت در زندگی را به ما نشان می دهد؛ بنابراین شما باید به آن 10% از کارآفرین های جوانی فکر کنید که پیروز شده اند. مطمئن باشید که پیروزیت آن ها تصادفی نیست و حاصل کوشش و باورهایشان است. این کارآفرین های جوان ثابت می کنند که پیروزیت با وجود بد شانسی نیز امکان پذیر است؛ و این نشان می دهد که شما هم می توانید نتیجه آن ها را برای خودتان تکرار کنید. هر کسی از افراد مبتدی گرفته تا افراد کاملا حرفه ای، می توانند نکاتی را از این کارآفرین های جوان یاد بگیرند. اگر دوست دارید در خصوص آن ها بیشتر بدانید پس در ادامه با ما همراه باشید.

1 - ویلیام ژو، بنیانگذار و مدیر کل Chalk.com

درس:

ارتباطات و مراقبت

Chalk.com توسط Forbes به عنوان مایکروسافتی برای معلمان توصیف شده است. این شرکت نرم افزاری مبتنی بر آموزش، از میل ویلیام برای یاری به مربیان از کار افتاده یاری گرفته است. شرکت او نرم افزاری را ایجاد نموده است که برنامه ریزی درس، امتحانات و روند ارزیابی معلمان را ساده می نماید.

درس هایی که می توانیم از ویلیام یاد بگیریم این است که شما باید ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید و تا حد ممکن مراقب این ارتباطات باشید. انگیزه اصلی برای آغاز این شرکت، ارائه یک سرویس یاری رسانی به معلمان بود. او از انجام این کار صرفا مقاصد اقتصادی نداشت. ولی در نهایت توانست هر دو این اهداف را محقق سازد.

2 - برنن بیرن، بنیانگذار Clef

درس:

افراد مناسب را نگه دارید و از افراد اشتباهی دوری کنید.

Clef یک جایگزین برای نام کاربری و کلمه عبور است. این تکنولوژی با استفاده از رمزنگاری تلفن، احتیاج به کلمات عبور برای ورود به سیستم را از بین می برد و سریع و ایمن کار می نماید.

برنن به عنوان یکی از کارآفرین های جوان و پیروز در مصاحبه ای با AL.com می گوید: استخدام افراد خوب به عنوان یکی از مهم ترین جنبه هایی است که به پیروزیت شرکت یاری می نماید.

این درس در زندگی و به ویژه در کسب و کار بسیار اهمیت دارد. شما باید افراد خوب را در اطراف خود حفظ کنید. برعکس، زمانی که متوجه شدید که فرید متناسب با شخصیت و چشم انداز شرکت نیست، آن ها را سریعا از خود دور کنید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید فردی که وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهد، از ماموریت و اهداف شما پشتیبانی کند.

3 - آدام لیپز، همکار Codie

درس:

تمرکز بر یک ایده در یک زمان.

کدی یک ربات اسباب بازی و برنامه وب است که به بچه ها نحوه کدنویسی را آموزش می دهد و بسیار هم جذاب و سرگرم کننده است. در مصاحبه ای با مجله فوربز، آدام کدی را مانند لوگو برای معماران توصیف می کنند.

آدام یکی از کارآفرین های جوان و پیروزی است که کاملا آرمانی است و چندین ایده بزرگ دارد. پیروزیت او ناشی از یادگیری چگونگی تمرکز بر یک ایده بزرگ در یک زمان و ادغام اندیشه های کوچکتر است. او مطمئن است که می تواند ابزار های نوآورانه ایجاد کند؛ زیرا او دارای نظم و انضباطی است که تمام وقت، انرژی، تخصص و منابع خود را در هر زمان به یک ایده اختصاص می دهد.

4 - دانیل فین، مؤسس و مدیر عامل تیم Brotherly Love و شرکت های The Fine

درس:

همواره باید برای پیروزیت شور، اشتیاق و انگیزه داشته باشید.

دانیل فین، مؤسس و مدیر عامل تیم Brotherly Love و شرکت های The Fine است. این شرکت ها شامل یک شرکت فراوری کننده عینک های آفتابی به نام Glass-U، یک شرکت پزشکی به نام Dosed و شرکت آموزشی NexTutors است. تیم Brotherly Love بیش از 2 میلیون دلار برای تحقیق در خصوص دیابت نوع 1 اختصاص داده است. Glass-U عینک های آفتابی ویژه ای را ارائه می دهد و صد ها مجوز از دانشگاه های مختلف دارد.

این کارآفرین جوان و پیروز در مصاحبه ای با هافینگتون پست، دانیل می گوید که اشتیاق و تمرکز دو کلید اصلی پیروزیت است.

این ها احتمالا دو عنصر مهم برای به دست آوردن هر چیزی هستند. برای رسیدن به هدفی ضروری است که اشتیاق و انگیزه داشته باشید. در اوایل، شما می توانید چیز هایی را ایجاد کنید بدون آن که فوق العاده پرشور باشید؛ اما شما نمی توانید به طور مداوم به این روند خود ادامه دهید. تمرکز، نکته بعدی است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. همپوشانی تمرکز و انگیزه دو موضوع اصلی است که می تواند رویا های شما را محقق سازد.

5 - سام شامز، بنیانگذار Embr

درس:

شما باید سخت کار کنید، اما باید بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید.

سام شامز از روز های کالج خود به عنوان یک کشتی گیر ستاره ای در MIT فعالیت می کرد. تا این که وی در سال 2015 به عنوان یکی از کارآفرین های جوان و پیروز زیر 30 سال شناخته شد. سام به عنوان یک دانشجو که در دانشگاه MIT تکنولوژی هسته ای می خواند، محصولی را به نام: Wristify فراوری کرد. Wristify یک وسیله پوششی است که به تنظیم درجه حرارت یاری می نماید. این دستگاه هم در زمستان و هم در تابستان کارایی دارد.

سام معتقد است که شما باید آن چه را که دوست دارید انجام دهید و این چیزی است که برای شما مفید است. سام بر این عقیده است که در آغوش دریافت و استفاده از مجموعه منحصر به فرد مهارت ها و توانایی ها می تواند پیروزیت فوق العاده ای را برای شما به ارمغان آورد. او سخت کار می نماید، اما معتقد است که باید بر روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری کند.

6 - نانسی لیو، بنیان گذار و مدیر عامل Enplug

درس:

همه چیز را با دقت نظاره گر باشید.

Enplug فناوری است که هر نمایشگر دیجیتال مانند تلویزیون، jumbotrons و بیلبورد ها را از کانال ارتباطی استاتیک، به صورت یک طرفه به یک صفحه نمایش تعاملی تبدیل می نماید.

زندگی کارآفرینی به وضوح پر از خطرات، استرس و فداکاری است. این که بخواهید تمام زندگی جوانی خود را در یک شرکت سرمایه گذاری کنید هم امری بسیار خطرناک است. شما باید بتوانید از دنیا پیرامون خود ایده و الهام بگیرید. همچنین باید بپذیرید که شکست بخشی از راستا پیروزیت است.

7 - بکا گلدشتاین، یکی از بنیانگذاران کمپانی Fever Smart

درس:

همواره در حال یادگیری باشید.

Fever Smart یک سیستم مانیتورینگ دمای غیر تهاجمی است. این یک راه چاره پیشگیرانه است که کاربران را قادر می سازد تا به وسیله تشخیص زودهنگام مریضی ها سلامت خود را حفظ کنند.

بکا کمی متفاوت از دیگر کارآفرین های جوان ما است. او کاملا مطمئن نبود که با زندگی اش می خواهد چه بکند. به جای این که در کالج بماند، یک سال را صرف سفر کردن کرد. چرا؟ به گفته وی، او می دانست که در یک کلاس درس نمی تواند چیز های مفیدی یاد بگیرد. بکا، مانند کارآفرین های جوان و پیروز، به شما می گوید که او همه چیز را نمی داند؛ اما برای یادگیری همواره آماده است. از این رو او یک دانشمند واقعی است.

8 - گیب بلانچت، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Grove

درس:

برای انجام هر کاری احتیاجی نیست که کارشناس باشید.

شرکت Grove بر اساس این باور بنا شده که همه افراد، صرف نظر از محل زندگی، آب و هوا و یا فصل، می توانند مواد غذایی سالم خود را در جایی که زندگی می کنند، پرورش دهند. این کسب و کار مردم را قادر می سازد تا به طور فعال تغذیه ای سالم داشته باشند، در حالی که از اثرات منفی بر محیط زیست مانند فرسایش خاک و آلودگی آب جلوگیری می کنند و به کاهش آثار تغییرات آب و هوایی یاری می کنند.

گیب معتقد است خیلی بهتر می گردد که از توانایی های خود بهره ببرید. او و همکارانش در خصوص محیط زیست و تغذیه افراد در زمینه حفظ سلامتی نگرانی دارند. آن ها همه این کار ها را انجام می دهند و سود خوبی به دست می آورند. گیب کارآفرین جوان و پیروزی است که با یاری یک برند قدرتمند به وسیله فرآیند های کسب و کار به سلامتی بشر یاری کرد.

9 - سارا تولین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Oxie

درس:

برای ایده های کوچک ارزش قائل شوید.

Oxie یک تصفیه کننده هوا است. این تکنولوژی آیرودینامیک با یک طراحی براق برای محافظت کاربران از آلودگی هوا مانند دود ترافیک، گرده و میکروب ها ساخته شده است.

این ایده سارا برای اتوبوس هایی که بیش از حد دود می کردند، مورد استفاده نهاده شد. این یک رویداد زندگی او را تغییر داده است. او معتقد است که ایده ها هر چقدر هم که کوچک و جزئی باشند باید مورد آنالیز قرار گیرند.

10 - کارولین پاگ، بنیانگذار شرکت VirtualU

درس:

به خودتان اعتماد کنید.

VirtualU تکنولوژی 3D مدل سازی انسان با تناسب اندام و مراقبت های بهداشتی است. این کار مردم را قادر می سازد تا به طور دقیق راستای را که بدن آن ها تغییر می نماید را ردیابی کنند. این نشان می دهد که شما دقیقا چقدر وزن کم نموده اید و چقدر عضله سازی داشته اید. این فناوری در انتخاب لباس نیز می تواند به افراد یاری کند.

مأموریت شرکت Caroline این است که مرز بین فضای مجازی و واقعیت را از بین ببرد، تا شما بتوانید تجارب مفیدی به دست آورید. این یک هدف بسیار عالی است حتی برای فرد یا شرکتی با تکنولوژی درخشان! با این وجود کارولین به خود اعتماد دارد و با جدیت هدفش را پیگیری می نماید. او به خودش و ماموریتش هم کاملا اعتقاد دارد. او خود را با کسانی که به او اعتقاد دارند احاطه می نماید. اعتقاد او به خودش چیزی است که او را مجبور می نماید ادامه دهد و غیرممکن ها را تحقق بخشد.

این ها اسرار کارآفرین های جوان و پیروزی است که توانستند پیروز شوند و دنیا را جای بهتری برای زندگی کنند. اگر تا به حال احساس نموده اید که به جای پیگیری رویا های خود در حال کوشش برای تحقق رویا های دیگران هستید، کارتان را آغاز کنید و از این 10 نکته فوق العاده بهره ببرید.

منبع: lifehack

منبع: برترین ها

به "راز 10 کارآفرین جوان و موفقی که به رویاهایشان رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز 10 کارآفرین جوان و موفقی که به رویاهایشان رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید