سازمان ملل خواهان توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از مجارستان شد

کمیسریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اظهار داشت که اخراج اجباری پناهجویان افغان از سوی مجارستان نقض آشکار قوانین بین المللی محسوب می گردد.

سازمان ملل خواهان توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از مجارستان شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اخیرا مجارستان در خواست پناهجویان افغان برای پناهندگی در این کشور را رد نموده و 39 پناهجوی افغان را به صورت اجباری به کابل اخراج نموده است.

دولت مجارستان همچنین درخواست پناهندگی 11 پناهجوی افغان دیگر را نیز رد نموده و آنها را به کمپ های مهاجرین در صربستان منتقل نموده است.

اداره مهاجرت مجارستان بیان کرد که بر اساس قانون این کشور، درخواست پناهندگی افغان ها به این دلیل رد شد که افغانستان از نظر مجارستان یک کشور امن تلقی می گردد.

کمیسریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان این اقدام دولت مجارستان را نقض آشکار قوانین بین المللی دانسته و خواهان توقف این روند شده است.

کمیته هلسینکی هنگری که سهولت های حقوقی را پناهجویان فراهم می نماید با ارائه دادخواستی به دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا خواهان توقف اخراج پناهجویان افغان توسط مجارستان شده است.

پیش از این نیز گزارش های متعددی درباره برخورد غیرانسانی نیروهای امنیتی مجارستان با پناهجویان وجود داشته است.

دولت مجارستان در ماه اگست سال گذشته نیز با گرسنگی دادن 8 پناهجوی افغان را مجبور کرد تا از حق تجدید نظر برای ارائه درخواست پناهندگی چشم پوشی نمایند.

بر اثر تشدید ناامنی ها در افغانستان در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغان با وجود تدابیر سختگیرانه بعضی از کشورهای اروپایی به امید دست یافتن به امنیت و آینده ای بهتر راهی کشورهای اروپایی شدند.

سال گذشته کشورهای اروپایی به دلیل تشدید اخراج اجباری پناهجویان افغان در زمانی که تلفات غیرنظامیان در بالاترین سطح قرار داشت به نقض قوانین بین الملل متهم شدند.

اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی در حالی صورت می گیرد که بیش از 3 میلیون نفر در افغانستان به دلیل جنگ و خشکسالی در با خطر گرسنگی روبرو هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل خواهان توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از مجارستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از مجارستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید