پیروزی مقتدرانه ایران برابر آرژانتین، نمایش تماشایی شاگردان کولا

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار هفته دوم لیگ ملت ها روز آدینه برابر برزیل شکست نزدیک 3 بر 2 را متحمل شد، صبح امروز شنبه در دومین دیدار سخت خود برابر آرژانتین به میدان رفت و پیروز شد این تیم را 3 بر یک شکست دهد. مسابقات این هفته به میزبانی ژاپن برگزار می گردد تیم کشورمان در آخرین دیدار این هفته باید به مصاف کشور میزبان برود.

پیروزی مقتدرانه ایران برابر آرژانتین، نمایش تماشایی شاگردان کولا

نتایج ست های این دیدار به توضیح زیر است:

* ست اول: ایران 25 - 19 آرژانتین

* ست دوم: ایران 20 - آرژانتین 25

* ست سوم: ایران 25 - آرژانتین 23

* ست چهارم: ایران 34 - آرژانتین 32

ست اول؛ با قدرت مثل ایران

ملی پوشان ایران که برابر برزیل نیز نمایش قابل قبولی داشتند در شروع دیدار برابر آرژانتین با اعتماد به نفس بالایی به میدان رفتند و هر چند در امتیازات ابتدایی پایاپای با حریف پیش رفتند اما پس از استراحت فنی اول با نمایشی کم نقص فاصله خود را زیاد کردند و 18 بر 10 از حریف پیش افتادند اما آرژانتینی ها در چند امتیاز متوالی پیروز ظاهر شدند و فاصله را کمتر کردند.

هر چند آرژانتینی ها کوشش کردند که فاصله را با ایران کمتر نمایند و ست اول را از حریف بگیرند، اما شاگردان کولاکوویچ این اجازه را به آنها ندادند و با نمایش خوب در دریافت ها و آبشارها فاصله را حفظ کردند و در نهایت 25 بر 19 ست نخست را از حریف نامدار خود بردند.

ست دوم؛ ایران در امتیازات آخر کم آورد

آرژانتینی ها که مثل برزیل غافلگیر شده بودند ست دوم را با دقت و حساسیت بالاتری شروع کردند و جدال نزدیکی با ایران داشتند. در این میان ملی پوشان کشورمان با دریافت های خوب معروف و پاس های تأثیرگذار او از حریف پیش افتادند اما حریف با آبشارهای کم نقص خود در امتیاز 8 با ایران مساوی کردند. با این حال دفاع خوب روی تور شاگردان کولاکوویچ باعث پیش افتادن ایران شد.

در ادامه دو تیم نمایش نزدیکی داشتند به گونه ای که امتیازات تا وقت استراحت فنی دوم رد و بدل شد اما این وقت را ایران 16 بر 15 به سود خود سرانجام داد تا صحبت های مربیان راهگشای ادامه ست دوم باشد.

روند بازی تا امتیاز 20 مساوی ادامه پیدا کرد تا اینکه آرژانتینی ها در روی تور نمایش بهتری داشتند و با پیدا کردن نقاط خالی خط دفاعی ایران توپ ها را در زمین خواباندند تا این ست را 25 بر 20 از ایران ببرند و کار به تساوی در ست ها برسد.

ست سوم؛ ایران به بازی برگشت

روالی که در ست دوم جریان داشت در شروع ست سوم هم بر بازی حاکم بود و دو تیم وقت اول استراحت فنی را پایاپای پیش رفتند اما در ادامه این آرژانتین بود که در دفاع بهتر عمل کرد و 12 بر 9 از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ ناچار به دریافت وقت استراحت گردد.

در ادامه اما ایران نمایش بهتری داشت و تا بردن وقت استراحت دوم هم پیش رفت و با فزونی از حریف کار را ادامه داد. دفاع خوب ایران روی تور باعث شد 20 بر 17 از حریف پیش بیفتد و شرایط بهتری برای پیروزی در این ست داشته باشد.

ملی پوشان کشورمان در ادامه فاصله خود را حفظ کردند و با دریافت های خوب ست را به سرانجام رساندند و 25 بر 22 حریف خود را در ست سوم شکست دادند تا 2 بر یک پیش بیفتند.

ست چهارم؛ جدال نفسگیر را ایران برد

ملی پوشان ایران در ست چهارم کمی پراشتباه تر از ست های قبل بودند و هر چند در امتیازات ابتدایی توانستند نزدیک به حریف حرکت نمایند اما وقت استراحت فنی دوم را 16 بر 12 به حریف واگذار کردند تا معین گردد کار آنها برای بردن این ست سخت است.

کوشش ملی پوشان کشورمان اختلاف امتیازات را کم کرد و 20 بر 19 آرژانتین پیش رفت و کوشش کرد همین فاصله امتیاز را برای رسیدن به پیروزی حفظ کند اما بالاخره ایران در امتیاز 23 توانست به آرژانتین برسد و بازی به اوج حساسیت خود برسد.

ادامه بازی نزدیک و پایاپای پیش رفت و دو تیم از امتیاز 24 به بعد با رد و بدل کردن امتیازات پیش رفتند تا اینکه ایران پیروز شد 34 بر 32 حریف نامدار خود را شکست دهد و سه امتیاز این بازی را بگیرد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار از هفته دوم لیگ ملت ها، ساعت 14:10 دقیقه روز یکشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان این هفته از مسابقات خواهد رفت. رقابت های هفته سوم و چهارم لیگ ملت ها به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیروزی مقتدرانه ایران برابر آرژانتین، نمایش تماشایی شاگردان کولا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی مقتدرانه ایران برابر آرژانتین، نمایش تماشایی شاگردان کولا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید