پیشنهادی برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بخش املاک و مستغلات

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر لزوم اخذ مالیات از منابع جدید مغفول مانده در سطح استان تهران گفت: در حال حاضر 500 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در استان تهران وجود دارد که هیچ نهادی سمت آنها نمی رود و در حقیقت در حوزه اخذ مالیات مغفول مانده اند و می توان از آنها مالیات دریافت کرد. بی تردید می توان برای خانه هایی که اجاره داده می شوند نیز مالیات دریافت کرد لذا مالیات بر ارزش افزوده بخش املاک و مستغلات باید در دستور کار قرار گیرد.

پیشنهادی برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بخش املاک و مستغلات

نعمت الله ترکی در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح روند اخذ مالیات در استان تهران و لزوم اخذ آن از منابع جدید تاکید نمود: احتیاج است راهکارهای قانونی مناسب برای اخذ مالیات از منابع جدید اتخاذ گردد.

وی اضافه نمود: می توانیم 2 برابر مبلغ دریافتی موجود مالیات از استان تهران اخذ کنیم به همین دلیل جلسه آنالیز راهکارها و مسائل مرتبط با تحقق درآمدهای مالیاتی ذیل ستاد تجهیز درآمد استان تهران برگزار شده است تا بتوانیم منابع جدید را احصاء و درباره راهکارهای قانونی و روش اخذ مالیات از منابع جدید تصمیم گیری کنیم. در حوزه اخذ مالیات واحدهای صنفی احتیاجمند ساماندهی هستیم. در حال حاضر حدود 4 میلیون واحد صنفی در استان تهران وجود دارد که یک میلیون از آنها مشاغلی است که باید مالیات پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: سهم استان تهران در درآمدهای مالیاتی کشور 53 درصد است و برای امسال نیز در قانون بودجه 68 هزار میلیارد تومان درآمد برای استان تهران پیش بینی شده است که 97 درصد این رقم در حوزه امور مالیاتی است؛ باید ساز و کاری ایجاد گردد تا تمام درآمدهای استان (درآمدهای تمام دستگاه های اجرایی استان) به خزانه واریز شده و شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای هزینه کرد و اولویت های هزینه ای آن تصمیم بگیرد.

وی تاکید نمود: بر اساس قانون مازاد درآمد هر استان باید در همان استان هزینه گردد و این برای دستگاه های اجرایی و خدماتی انگیزه خوبی خواهد بود. اگر این دستگاه ها مسائلی دارند باید بگویند چه مسائلی برای دریافت مالیات دارند و اگر مسائل و چالش های قانونی دارند باید اعلام نموده تا با سازو کارهای قانونی قوانین تنقیح شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهادی برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بخش املاک و مستغلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادی برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بخش املاک و مستغلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید