کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه

تهران- خبرنگاران- یک غواص آمریکایی به نام ویکتور وسکوو در زمان رکورد شکنی شیرجه به عمق دریا، تعدادی کیسه پلاستیکی در بستر دریا کشف کرد.

کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه

به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی خبرنگاران، وسکوو که با شیرجه به عمق 11 کیلومتری حفره ماریانا واقع در اقیانوس آرام رکورد عمیق ترین شیرجه در اقیانوس را به دست آورد، 4 ساعت را صرف اکتشاف عمق این حفره کرد و توانست تعداد زیادی از موجودات دریایی را ببیند. او در این اکتشاف یک کیسه پلاستیکی و بسته بندی شیرینی را در عمق 11 کیلومتری اقیانوس یافت.

این سومین بار است که یک انسان به عمق اقیانوس رسیده است. اولین شیرجه به عمق حفره ماریانا در دهه 1960 میلادی توسط یک افسر نیروی دریایی آمریکا به نام دان والش و یک مهندس سوییسی به نام ژاک پیکارد با استفاده از یک زیردریایی انجام شد و دومین شیرجه تا عمق 10.927 متری زیر سطح دریا انجام گرفت و اکنون وسکوو توانست رکورد 11 کیلومتر را به دست آورد. در این شیرجه عمیق چهار گونه جدید از سخت پوستان شبیه به میگو، نوعی موجود شبیه به کرم در عمق 7 هزار متری و یک نوع حلزون ماهی صورتی رنگ در عمق 8 هزار متری آب کشف شدند.

یافتن کیسه پلاستیکی در عمیق ترین آب های دنیا نشان دهنده اثر گسترده آلودگی ناشی از فعالیت انسان بر محیط زیست است. سالانه میلیون ها تن پلاستیک وارد اقیانوس ها می گردد اما اطلاع اندکی از سرنوشت این ماده در آب های زمین وجود دارد.

علمی ** 9259**1485

منبع: ایرنا

به "کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید