گلخانه دریایی احداث می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهانگیر پرهمت قائم مقام ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی درباره احداث این گلخانه ها گفت: این ستاد در نظر دارد تا با استفاده از ظرفیت فناوری های جدید و دانش بنیان، گلخانه دریایی را با به کارگیری انرژی های تجدید پذیر احداث کند.

گلخانه دریایی احداث می گردد

وی گفت: مقرر شده تا سال جاری به صورت پایلوت در دو شرایط آب و هوایی در سواحل مکران و بوشهر این گلخانه های دریایی را احداث کنیم.

پرهمت درباره تفاوت گلخانه های معمولی و گلخانه های دریایی اظهار کرد: در گلخانه های دریایی با استفاده از آب دریا، هوا و انرژی خورشیدی کار تأمین انرژی و خنک کردن سیستم داخل گلخانه انجام می گردد. اما گلخانه های معمولی در محیط بیرون قرار دارند و باید دمای مناسب برای رشد گیاه را تأمین نمایند و برای این احتیاج به تأمین انرژی از سایر منابع است.

قائم مقام ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی بیان نمود: در گلخانه های دریایی برای خنک کردن داخل گلخانه از آب دریا استفاده می گردد و جریان آب روی بخشهایی از سازه گلخانه قرار داده می گردد. جریان باد هم موجب خنکی شده و رطوبت مورد احتیاج گلخانه تأمین می گردد و بخش عمده رطوبت و انرژی مورد احتیاج به وسیله آب دریا و انرژی خورشیدی تأمین می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گلخانه دریایی احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلخانه دریایی احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید